top of page

Hepimiz kendi engellerimizi aşacak akla, zekaya ve yaratıcılığa sahibiz. İçimizde çok zengin bir kaynak var. Fakat dışarıdaki sesler ve uyaranlar yükseldiğinde iç sesimizi duymak bir o kadar zor. ECHO güvenli bir alanda kendi sesinizi duymanız için var.

HAKKIMIZDA

Şirketleri, yöneticileri, takımları en iyi performanslarına ulaştıracak özgün çözümlerle sürdürülebilir değişim, gelişim ve dönüşüme rehberlik ediyoruz. 

 

Koçluk, danışmanlık ve aile şirketleri deneyimi ile örgütsel klinik psikoloji uzmanlığını birleştiren özgün bir iş modeline sahibiz. Farklı disiplinleri bir araya getirerek kişiye, takıma, kuruma ve duruma özel çözümler geliştiriyoruz.

Yüzeyin altındakilere odaklanıyoruz. Sistemik bakış açısı ile insan ve iş arasındaki dengenin kurulmasına, aralarındaki bağın güçlendirilmesine katkı sunuyoruz.

justin-luebke-D62u6BVPKiU-unsplash.jpg
Bakış Açımız
frederik-hojfeldt-nielsen-I_RNCOV-aKA-unsplash.jpg

BAKIŞ AÇIMIZ

Liderlerin ve lider takımların öncülük ettikleri topluluklara ilham olması için çalışıyoruz…

Liderlik yolunda kendini keşif, kişisel farkındalık ve değişime uyum yeteneği kazandırmaya rehberlik ediyoruz.

İşinizi geliştirmeniz için en iyi performansınızı ortaya çıkarmak, liderlik kasınızı daha da güçlendirmek, ilham veren bir lider olmanıza destek olmak en büyük tutkumuz!
 

İnsan benzersiz bir varlık, değişim ise bilinmeyene yolculuk…

 

Bu nedenledir ki odağında “insan” olan değişim süreçlerinde tek tip çözümler, ortak formüller çözüm sağlayamaz. 

Değişimde alınması gereken riskler, verilmesi gereken önemli kararlar vardır. Bilinmeyene adım atmak, yeniye uyumlanmak, yeni sistemleri kurmak; ezberleri bozmayı, konfor alanının dışına çıkmayı gerektirir. Bu süreçte işi kolaylaştıracak, farklı bakış açıları katacak, güvenle eşlik edecek rehberlik desteğinin rolü büyüktür.

İnsan çalışma hayatı içinde hem etkilediği hem de etkilendiği bir sistemin parçasıdır. Sürdürülebilirlik için sistemin iş ve insan arasındaki dengeyi gözetmesi ve koruması önemlidir. Her bir bireyi, durumu kendi koşulları içinde değerlendirmek, farklı disiplinleri sentezleyerek ele almak, özgün çözümleri, hedeflenen sürdürülebilir değişim ve gelişimi beraberinde getirmektedir.
 

Kurucumuz
GRK_2493.jpg

KURUCUMUZ

Nazlı Özek

  • LinkedIn

Yönetici ve Takım Koçu, INSEAD Yönetici Koçu, Liderlik Gelişim Danışmanı, Aile Şirketleri Danışmanı, Girişimci.

 

Öğrenmeye, gelişmeye, değişime, dönüşüme tutkulu.

Lisans eğitimini Essex Üniversitesi’nde, ekonomi ve siyaset alanında (çift ana dal) tamamladı. Ardından Adler International’da profesyonel koçluk eğitimi aldı. INSEAD Business School’da örgütsel klinik psikoloji üzerine yüksek lisansını bitirdi.

 

Çalışma hayatına 2001 yılında sektörün en büyük tedarikçi firmalarından biri olan aile şirketi Matset A.Ş.’de ithalat uzmanı olarak başladı, farklı yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. 2019’a kadar Tedarik Zinciri ve Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Halen yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.

2010 yılında koçluk ve danışmanlık çalışmalarına odaklanmaya karar verdi. Vector Danışmanlık ve Mentor Danışmanlık şirketlerinde kıdemli danışman ve yönetici ortak olarak çalıştı. Şimdi ise kendi girişimi olan ECHO Danışmanlık şirketinde ve INSEAD Business School’da çalışmalarını sürdürmektedir. 

Koçluk, danışmanlık, aile şirketleri deneyimi ile örgütsel klinik psikoloji uzmanlığını birleştiren özgün bir iş modeli geliştirdi. Kişiye, duruma özel geliştirdiği multidisipliner çözümler ve sistematik yaklaşımı sürdürülebilir değişimi sunmaktadır. 

Danışanlarının işlerini geliştirmeleri için en iyi performanslarını ortaya çıkarmalarına, liderlik kası güçlü, ilham veren liderler olmalarına destek olmak en büyük tutkusudur.

Kadın liderliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık konularında çalışmalar yürütmektedir. Deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşmaktan, gelişimlerine katkıda bulunmaktan da heyecan duymaktadır.

 

Havuz ve açık su yüzme yarışmalarına katılan, lisanslı master yüzücüdür. Eşi ve iki kızıyla İstanbul’da yaşamaktadır.

EĞİTİM VE SERTİFİKALAR

- Ekonomi ve Siyaset (çift ana dal), Essex Üniversitesi

- Örgütsel Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı, INSEAD Business School

- Profesyonel Koçluk Eğitimi, Adler International

- Psikodinamik Grup Koçluğu, Kets De Vries Enstitüsü (KDVI)

- Varoluşçu Psikoterapi, Varoluşçu Akademi

- Sistemik Takım Koçluğu, Academy of Executive Coaching (AoEC)

-  Belirsiz Zamanlarda Liderlik ve Karakter, Örgütsel Liderlik, Harvard Üniversitesi Kennedy Okulu

-  Kadın Direktörler için Bağımsızlık Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifikasyon ve Mentorluk Programı,

    Yönetim Kurulunda Kadın Derneği

UZMANLIKLAR

- Yönetici Koçluğu

- Takım ve Grup Koçluğu

- Liderlik Danışmanlığı

- Aile Şirketleri Danışmanlığı

- Örgütsel Klinik Psikoloji Uzmanlığı

- Strateji Uygulama

- Performans İyileştirme

- Kadın Liderliği, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİ

- Matset A.Ş., Yönetim Kurulu Üyesi

- Yönetim Kurulunda Kadın Derneği, Denetim Kurulu Üyesi

- Basım Sanayi Eğitim Vakfı, Yönetim Kurulu Üyesi / Burs Komitesi Başkanı

bottom of page